Mobile menu

ILGIN STK’LARINDAN EKONOMİK SALDIRILARA KARŞI ORTAK AÇIKLAMA

ILGIN STK’LARINDAN

EKONOMİK SALDIRILARA KARŞI ORTAK AÇIKLAMA

Ilgın Ticaret Odası, Ilgın Ticaret Borsası, Ilgın Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ilgın Ziraat Odası, Ilgın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Ilgın Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Maden iş Sendikası, Ilgın Süt Ürünleri Birliği , Muhtar Derneği ve Kon – Tim – Der Ilgın Temsilciliği son günlerde ekonomide yaşanan gelişmelerle ilgili ortak bir açıklama yaparak, “ Ilgın Sivil Toplum Kuruluşları olarak tüm ekonomik saldırılara karşı dimdik devletimizin arkasındayız” mesajı verdi.

Ilgın Sivil Toplum Kuruluşlarını temsilen yapılan ortak açıklama şu şekilde:

 

“Türkiye, son yıllarda hayata geçirdiği reformlarla, özel sektörün lokomotifliğinde başta ekonomi olmak üzere pek çok alanda önemli mesafeler kat etmiştir. Reel sektörümüzün üreten ve ihracat yapan yapısı, sağlam bankacılık sistemimiz ve devletimizin özel sektörü üretime teşvik eden bakış açısı Türkiye’yi dünyanın en etkin ülkelerinden birisi haline getirmiştir. Bugün Türkiye kendi bölgesinin en üretken ülkesi olmakla birlikte, küresel ekonominin güçlü bir paydaşı haline gelmiştir. Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamları bu dönemde gerçekleştirilmiş, başta ihracat olmak üzere tüm alanlarda sağlanan yüksek performans, ülkemizin dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olmasının yolunu açmıştır.

 

Ancak görülüyor ki Gezi’de sokakları karıştıranlar, 17-25 Aralık’ta bürokrasi ve işadamlarını hedef alanlar, 15 Temmuz’da işgale kalkışanlar bugün ise ekonomi üzerinden döviz kurları ve ambargolarla ahlaksızca saldırıyorlar. Türkiye artık ekonomik bir savaşın içinde, ekonomik bir saldırıyla karşı karşıyadır. ABD kaynaklı küresel ekonomik operasyonların ana hedefi kaos ortamı oluşturarak Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini söz sahibi olmasını engellemektir. Ilgın Sivil Toplum Kuruluşları olarak tüm bu saldırılara karşı, bugüne kadar olduğu gibi şimdi de sonuna kadar devletimizin ve hükümetimizin yanındayız. Gün ülkemizin bekası için daha fazla sorumluluk alarak, her zamankinden daha sağlam bir şekilde kenetlenme günüdür. Özel sektörümüzle, çalışanlarımızla, finans kurumlarımızla, devletimizin de desteğiyle millet olarak topyekün kararlı bir duruş göstererek vereceğimiz mücadeleden zaferle çıkacağımızdan hiç şüphe etmiyoruz.

 

Abd’nin doları bu vatan topraklarını kanları ile sulayan şehitlerimizin ayağının tozu olamaz. Bu vatan topraklarını asla sizlere bırakmayız. Bu aziz millet gerektiğinde vatanı için aç kalmayı, susuz kalmayı, kuru ekmek yemeği kabul eder. Ama asla topraklarını kimseye çiğnetmez.

 

Ayrıca Ilgın Sivil Toplum Kuruluşları olarak, işletmelerimizin hepimizin ortak değeri olduğuna inanıyoruz. Ekonomide olağanüstü günler yaşadığımız bu dönemde işletmelerimizin ticari itibarını zedeleyen söylenti ve dedikoduların da bilinçli veya bilinçsiz bazı taraflarca beslendiğini görüyoruz. Bu anlamda iş dünyamızın moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkilemesi muhtemel tüm söylenti ve dedikoduları şiddetle kınıyor, gerçek bilgiler ile hareket etmenin hak ve hakkaniyete uygun olan yöntem olduğunu hatırlatmayı görev biliyoruz. Bu dönemde sadece kendimizden veya kendi işletmelerimizden değil; ortak değerlerimizin muhafazasından da her zamankinden çok daha fazla sorumluyuz.Yine böyle dönemlerde kurumlar arası, sektörler arası ve kişiler arası dayanışmanın önemi açıktır. Bu bağlamda normal dönemlerde birbirini besleyen sektörlerin birbirini destekleyen, birbirine güç ve enerji veren boyuta geçmesi hepimiz için hayati önemi haizdir.

 

Belli merkezlerce yürütülen bu hadsiz ekonomik saldırı karşısında herkesi sorumlu davranmaya, daha fazla çalışmaya, daha fazla dayanışmaya, daha fazla birlik ruhu ile hareket etmeye davet ediyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

     

Web Tasarım DAIO